Hakkımızda

Biz Kimiz?

Eks-Pa Bilgisayar, E-B Grup şirketleri bünyesinde 1987 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana IT sektörüne hitap eden ürün ve çözümleri ile sayısız kamu ve özel şirket projesine başarı ile imza atmıştır. Ankara’da faaliyet gösteren iki ofisinin yanı sıra, İstanbul’da bölge müdürlüğü bulunmaktadır.

Bilişim Teknolojileri konusunda geçirdiği 30 yıllık süreçte, dünyadaki lider iş ortakları ile iş birliği içinde ve 50’yi aşkın uzmanı ile gerek iş ortaklarının gerekse de E-B Group şirketlerinin ürün ve hizmetlerini entegre çözüm olarak sunmaktadır. 1999 yılından itibaren Devlet Malzeme Ofisi Kataloğu üzerinden de tüm Türkiye çapındaki Kurum ve Kuruluşlara satış yapmaktadır.

İş ortaklarımız arasında olan HP Inc. (Platinum Partner), Hewlett Packard Enterprise (Gold Partner) firmalarının tüm ürün gamını satışı, kurulumunu gerçekleştirme, garanti ve garanti sonrası hizmet sağlama yeteneğine sahiptir. Yetkili Servis Sağlayıcısı olarak 7 gün x 24 saat hizmet vermektedir. Ankara ve İstanbul ‘da bulunan teknik servis ofisleri dışında, Türkiye çapında 7 coğrafi  bölgeyi kapsayan 23 ilde teknik servis hizmeti vermektedir. Ayrıca iş ortaklarımız arasında Microsoft (Gold Partner), Oracle (Gold Partner), Cisco (Pref. Partner) da bulunmaktadır.

Dijital Arşiv Projeleri konusunda önemli referanslara sahip olan Eks-pa Bilgisayar, kurum arşivlerinin sayısallaştırılması, sayısal ve fiziksel arşiv yönetimi alanında hizmet sağlayıcı ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca belge tabanlı özel çözümleri ile de pekçok önemli projeye imza atmıştır.

Doküman Tarayıcı ve Biyometrik ürünler de Dünyanın en önemli markalarının yetkili satıcısı olarak özellikle finans sektöründe tarama çözümlerinde %70 gibi büyük bir pazar payına ulaşmıştır.

E-B Group içinde uzun yıllara dayanan biyometrik kimlik uzmanlığı ile Biyometri Kontrollü Kimlik Yönetimi, SSO-Tekil Oturum Yönetimi, Geçiş Kontrol Sistemleri alanlarında ürün ve çözüm üretmektedir. Ayrıca dağıtımına yeni başlanan T.C Kimlik Kartları ile uyumlu, Tübitak tarafından onaylı piyasadaki ilk firmalardan birisi olarak Kimlik Erişim Cihazlarını üretmektedir.

Eks-Pa Bilgisayar Yazılım, Donanım, Ağ Sistemleri, Dijital Arşiv Sistemlerinin; Kurulum,Satış,Satış Sonrası Hizmetleri ile Danışmanlık, Eğitim, Doküman Tarama, Arşivleme ve Veri Girişi Hizmetlerinin Verilmesi Kapsamında ISO 9001 :2008 Kalite  Yönetim Sistemi Belgesine, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi , Çevre Yönetim Sistemi , Bilgi Sistemleri Hizmet Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahiptir.

Bu belgelerin yanı sıra, Kişi güvenlik belgesine sahip personelleri ile Milli Gizli ve Nato Gizli seviyesinde Tesis Güvenlik Belgesine sahiptir.

Türkiye'de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda Eks-Pa Bilgisayar; İlk 500 Bilişim Şirketi arasında Satış Gelirlerine göre 52. Sırada yer alırken, Sistem Entegratörü kategorisinde ise 8. Sırada yer aldı. Ayrıca; Bilgi Teknolojileri Şirketleri- 33.Sırada, Sistem Entegratörü – Donanım – 7.sırada, Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı Sistem Entegratörü Gelirlerine Göre İlk 20 Şirket 9.sırada, Masaüstü Bilgisayar ve OEM Ürünleri Gelirlerine Göre İlk 20 Şirket - 3.sırada, Sunucu Gelirlerine Göre İlk 15 Şirket - 10. Sırada, Ankara Şirketleri İlk 10 Şirket 6.sırada yer aldı.

EKSPA A.Ş. bilişim sektöründeki gelişmeleri ve bilgi teknolojilerini yakından takip etmekte, müşterilerimizi iş ortağımız olarak kabul ederek daima yüksek verim alabilecekleri DOGRU ÇÖZÜMLERİ  VE HİZMETLERİ, UYGUN  ŞART VE  KOŞULLARDA sunmayı amaç edinmektedir.