EKS-PA & HPE Helion Hewlett-Packard Enterprise "KAMUDA DONUSUM"

Eks-pa ve HPE Birlikteliği ile JW. Marriot Otel’de düzenlediğimiz Kamu Bulut Çözümleri toplantısına Ankara’daki çeşitli kamu kurumlarının BT yetkilileri katıldı.

Toplantıya HPE EMEA Kamu Bulut Çözümleri Direktörü Sn. Münir İsmet ve HP Türkiye ve Yunanistan Bulut İş Birimi Yöneticisi Mehmet Çatalgöl’ün sunumları ile başlanmış, daha sonra bir sohbet ortamında karşılıklı soru cevaplar ile etkileşimli ve verimli bir şekilde devam etmiştir.

Her konuda lider özelliğini koruyan HPE, bulut bilişim çalışmalarına 2000 li yılların ortalarında başlamıştır. Günümüze gelinceye kadar bulut bilişim ürünleri değişik isimler adı altında sektöre sunulmuştur. Ve son olarak 2014 Mayıs ayında HP nin tüm bulut bilişim çalışmaları Helion adı altında birleştirilmiştir.

HPE Helion Hewlett-Packard Enterprise’ın açık kaynak kodlu bulut bilişim ürün ve servisi ailesinin genel adıdır. Helion ürün portföyü OpenStack altyapısına sahiptir, bu sayede özel(private) ve hibrid (hybrid) bulut çözümlerinin oluşturulmasında kullanıcılara çok fazla seçim ve geniş yönetim kolaylığı imkanı sağlar. HP Helion ürün portföyündeki tüm ürünler ile performanslı, ölçeklenebilir ve en üst(enterprise) seviyede güvenlik sunmaktadır. Bu sayede IT ihtiyaçlarına ve sektör taleplerine hızlı bir şekilde tepki verebilmektedir.